Merhaba, bizimle düzenli çalışacak editör ve çevirmen arkadaşlar aramaktayız. Bu sayfada çevirmenlik ve editörlük hakkında detaylı bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

  • Çevirmen ne iş yapar? 

Çevirmen, noktalama işaretlerine ve doğru dil kullanımına dikkat ederek içeriklerde bulunan metinleri çevirip not defterine kayıt eden kişiye denmektedir. Çevirinin bulunduğu not defterini editöre teslim eder. Böylece editör çeviriyi düzenleyerek içeriği son haline getirir.

Çevirmen nasıl olmalı hakkında detaylı bilgi için ; https://trwebtoon.com/cevirmen-bilgileri

  • Editör ne iş yapar?

Editör, gönderilen içeriklerin balonlarını ve yazılarını silip yerine Çevirmenden aldığı not defterindeki çevirisi tamamlanmış Türkçe kelimeleri koyan ve koyma becerisine sahip kişidir. 

 

  • Kimler çevirmen olabilir?

Yeterli dil seviyesine sahip, dil bilgisine hakim ve kendine güvenen herkes çevirmen olabilir.  (İngilizcesini geliştirmek isteyen kişiler dahil)

 

  • Kimler editör olabilir?

Düzenleme programlarını kullanabilen. Arkaplan gibi yerlerin düzenlemesine yapabilecek herkes editör olabilir. (photoshop, photoscape, paint.net gibi herhangi bir programı kullanmayı bilmesi gerekmektedir.)

 

  • Neden çevirmen olmalıyım - Çevirmen olmanın faydaları nelerdir?

Çevirmen olmanın başlıca faydası yabancı dil gelişimine yardımcı olmasıdır. Devamlı çeviri ile uğraşan kişilerin kelimeleri göre göre ezberlemesi ile dil bilgisininde büyük gelişmeler olur. 

 

Başvuru yapmak istiyorum

Başvuru yapmak için aşağıdaki kanallardan bize ulaşabilirsiniz. 

İnstagram DM ; https://instagram.com/trwebtoon

E-posta; info@trwebtoon.com 

İletişim formu; https://trwebtoon.com/contact-us